B82477P2152M000
Description
FIXED IND 1.5UH 8.7A 10 MOHM SMD
DataSheet
B82477P2152M000 PDF
Type Description
Series:B82477P2
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):8.7 A
Current - Saturation (Isat):8.7A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):10mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)