NRS6012T4R7MMGG
Description
FIXED IND 4.7UH 1.55A 150 MOHM
DataSheet
NRS6012T4R7MMGG PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.55 A
Current - Saturation (Isat):1.6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):150mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:36MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)