
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHLP-4040DZ-8A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 30 A |
| Current - Saturation (Isat): | 28.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.66mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 59.1MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 180°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 4040 |
| Size / Dimension: | 0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of IHLP4040DZERR47M8A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 280MA 1.85 OHM
FIXED IND 1.5UH 30MA 950 MOHM
FIXED IND 33UH 1.45A 137 MOHM
FIXED IND 470NH 30A 1.66 MOHM
LED DRVR CC AC/DC 57-114V 2.1A
ULTRASONIC SENSR 4-20HR-MAXSONAR
FIXED INDUCTOR 3.3NH 0402