
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ISC-1210 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 270 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 60MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 |
Current price of ISC1210SY3R3J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 748MA 600 MOHM
FIXED IND 1.2UH 6.2A 28 MOHM SMD
FIXED IND 9.1UH 1.2A 77 MOHM SMD
FIXED IND 3.3UH 270MA 1.1 OHM
HOLE PLUG, SNAP IN , .250 IN HOL
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
DAC53401EVM - 1CH EVM