
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRR7045 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.15 A |
| Current - Saturation (Isat): | 900mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 115mOhm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 12MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 |
Current price of SRR7045-330M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 540MA 690 MOHM
FIXED IND 1.2UH 574MA 490 MOHM
FIXED IND 1.2NH 1.2A 30 MOHM SMD
FIXED IND 33UH 1.15A 115MOHM SMD
XLAMP CMA LIGHT EMITTING DIODE W
TVS DIODE 66.4V 118V DO204AC
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM