
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VLCF |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 340 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 340mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 760mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 |
Current price of VLCF4018T-470MR34-2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.4NH 2.53A 22 MOHM
FIXED IND 56NH 300MA 750 MOHM
FIXED IND 470UH 1.2A 393 MOHM TH
FIXED IND 47UH 340MA 760 MOHM
FIXED IND 1UH 6A 25.3 MOHM SMD
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
1.65V TO 3.6V SINGLE SPST SWITCH