
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 142 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 10Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.190" (4.83mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 1812-224H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 1UH
FIXED IND 3.9UH 472MA 900 MOHM
FIXED IND 3.9UH 1A 200 MOHM SMD
FIXED IND 220UH 142MA 10 OHM SMD
THUMBWHEEL POT 1K OHM 0.5W TOP
CONN BNC JACK STR 75OHM PCB
FIXED IND 390UH 380MA 2.73 OHM