
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MLG |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 160 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 150 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 8 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 500MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 | ||
| 30000 | ||
| 50000 | ||
| 100000 |
Current price of MLG1005SR16JT000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 2.7A 186.3 MOHM
FIXED IND 100UH 110MA 8 OHM SMD
FIXED IND 15UH 1.03A 150 MOHM
FIXED IND 160NH 150MA 3.8 OHM
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
IC MIXER RF GAAS FET 16LPCC
CONN RCPT HSG FMALE 25POS PNL MT