
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LB, C Type |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 680 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 45 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 36.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 3MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 796 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1007 (2518 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1007 (2518 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of LBC2518T681MV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 11A 25.8MOHM SMD
FIXED IND 3.6NH 400MA 200 MOHM
FIXED IND 100NH 300MA 1.2
FIXED IND 680UH 45MA 36.4 OHM
CONN HEADER VERT 33POS 2.54MM
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT SOT23-8
DC DC CONVERTER 12V 3W