
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5900 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 22 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 150 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 180mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 18Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.453" Dia x 0.900" L (11.51mm x 22.86mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of 5900-223-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.4NH 900MA 90 MOHM
FIXED IND 4.7UH 8.4A 5.3 MOHM
FIXED IND 12UH 1A 160 MOHM SMD
RES SMD 1G OHM 1% 1W 2512
CAP ALUM 12000UF 20% 400V SCREW
FIXED IND 22MH 150MA 18 OHM TH
DC DC CONVERTER 15V 7.5W