
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 2.4 nH |
| Tolerance: | ±0.3nH |
| Current Rating (Amps): | 790 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 68mOhm Max |
| Q @ Freq: | 52 @ 900MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of L-07W2N4SV4T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SHIELDED POWER INDUCTORS, 56UH
FIXED IND 10UH 340MA 1.56 OHM
FIXED IND 100UH 1.9A 180MOHM SMD
FIXED IND 2.4NH 790MA 68 MOHM
SWITCHING CONTROLLER
DC DC CONVERTER 9V 3W
RECP ASSY