
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SDE0403A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.05 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.4A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 172mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 36MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.138" (3.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 |
Current price of SDE0403A-100M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5UH 1.65A 60 MOHM SMD
FIXED IND 270NH 70MA 6.5 OHM SMD
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM TH
FIXED IND 10UH 1.05A 172MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ LVDS
MEMS OSC XO 33.33333MHZ H/LVCMOS
CONN HEADER VERT 38POS 2.54MM