
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VLCF |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.13 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.13A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 237mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 | ||
| 25000 |
Current price of VLCF5020T-100M1R1-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 0.9NH 750MA 100 MOHM
FIXED IND 6.8UH 1.1A 180 MOHM
FIXED IND 10UH 946MA 216 MOHM
FIXED IND 10UH 1.13A 237 MOHM
TVS DIODE 12V 17.1V 1.5KE
RF SHIELD 1.000" X 1.500" COVER
ERL-05-500 20K 1% T-1 EK E3