AX97-20331
Description
FIXED IND 330UH 300MA 2 OHM SMD
DataSheet
AX97-20331 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:330 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.530" L x 0.370" W (13.46mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)