
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VLS-HBX-1 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.15 A |
| Current - Saturation (Isat): | 940mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 372mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 |
Current price of VLS252012HBX-6R8M-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3NH 670MA 170 MOHM SMD
FIXED IND 1.2UH 1.8A 19 MOHM SMD
FIXED IND 33UH 700MA 250MOHM SMD
FIXED IND 6.8UH 1.15A 372 MOHM
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
FIXED IND 180UH 620MA 890MOHM TH
CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"