
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.86 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.53A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 140.4mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 6.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.85mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 |
Current price of NS12555T101MN is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 160NH 22.2A 2.33 MOHM
FIXED IND 1UH 455MA 80 MOHM SMD
FIXED IND 1.5UH 800MA 182 MOHM
FIXED IND 100UH 1.86A 140.4 MOHM
MEMS OSC XO 133.33333MHZ LVCMOS
CONN HEADER SMD 8POS 2.54MM
RUB-ON ETCH RESIST SHEET 8 SHTS