
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IMC-1812 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 390 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 380 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 700mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 25.2MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 220MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25.2 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IMC1812EBR39M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 13.9A 7 MOHM SMD
FIXED IND 56NH 200MA 1.17 OHM
FIXED IND 18MH 66MA 38.9 OHM TH
FIXED IND 390NH 380MA 700 MOHM
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 19PF SMD
TERM BLK 2POS SIDE ENTRY 5MM PCB