
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P3519 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 870 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 920mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 390mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.185" (4.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of P3519-223J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 470MA 370 MOHM
FIXED IND 5.6UH 4.7A 21 MOHM SMD
FIXED IND 180NH 310MA 1.65 OHM
FIXED IND 22UH 870MA 390 MOHM
CONN HDR STRIP TURRET 7POS GOLD
DEK 5/6 MC NE ORANGE
CONN PLUG MALE 14P SILVER CRIMP