
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SIMID |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 39 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.1GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of B82498F3390G001 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 1.07A 70 MOHM TH
FIXED IND 15MH 190MA 12 OHM TH
FIXED IND 47UH 2.2A 84 MOHM SMD
FIXED IND 39NH 600MA 120 MOHM
TVS DIODE 18.8V 30.6V DO204AL
TVS DIODE 26.5V 50V SOT323
CONN HEADER VERT 70POS 2.54MM