
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-XHMI |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 10.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 26A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.4mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 55MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.262" L x 0.254" W (6.65mm x 6.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.130" (3.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 74439344012 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3MH 100MA 21.6 OHM
FIXED IND 270NH 450MA 450 MOHM
FIXED IND 82NH 100MA 1.25 OHM
FIXED IND 1.2UH 10.3A 6.4 MOHM
TVS DIODE 43V 69.4V DO214AB
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V
TERM BLOCK PLUG 4/8POS 5.08MM