
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.78A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 93mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 6.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.270" (6.85mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of NS12565T680MN is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2UH 5.1MA 8.7 OHM SMD
FIXED IND 10UH 5A 30 MOHM TH
FIXED IND 910NH 380MA 1.68 OHM
FIXED IND 68UH 2.3A 93 MOHM SMD
CONN RCPT 200POS 0.05 GOLD SMD
CANCA3106E24-28PBF80F97A176
PG16 MULTI CABLE PVDF/TPE/BK