
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRN4026 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.4A |
| Shielding: | Semi-Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 48mOhm Max |
| Q @ Freq: | 9 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 40MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 |
Current price of SRN4026-4R7M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 15.5A 5.5 MOHM
FIXED IND 1.2UH 3.1A 22.8 MOHM
FIXED IND 1.2UH 497MA 750 MOHM
FIXED IND 4.7UH 1.4A 48 MOHM SMD
FIXED IND 27NH 280MA 520 MOHM
CRYSTAL 8.1920MHZ 12PF SMD
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM