
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0805CD |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 386 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 290 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 560MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.090" L x 0.066" W (2.29mm x 1.68mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.062" (1.58mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 14000 |
Current price of PE-0805CD391GTT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39UH 1.62A 140 MOHM
FIXED IND 15UH 2.6A 47 MOHM SMD
FIXED IND 150UH 2.6A 61 MOHM TH
FIXED IND 386NH 290MA 1.5 OHM
LED XLAMP XHP35B NEU WHT 4500K
MEMS OSC XO 66.0000MHZ H/LV-CMOS
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER