
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AISC-0805 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 190 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.05Ohm Max |
| Q @ Freq: | 23 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 270MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Size / Dimension: | 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.061" (1.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 | ||
| 50000 | ||
| 100000 |
Current price of AISC-0805-R68G-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8UH 350MA 900 MOHM
SHIELDED POWER INDUCTORS, 3.3UH
FIXED IND 680NH 9.72A 4.63 MOHM
FIXED IND 680NH 190MA 2.05 OHM
FLEXIBLE LIGHT PIPE, ZERO LIGHT
CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX
CONN MPIS M8 PNP 4P 4PT BK 5M