
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 372 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.44Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 30MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of S1812R-822F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12UH 3A 78 MOHM SMD
FIXED IND 22UH 3.5A 47 MOHM SMD
FIXED IND 6.2NH 400MA 220 MOHM
FIXED IND 8.2UH 372MA 1.44 OHM
FIXED IND 2.2UH 555MA 900 MOHM
LED COB CX1510 2500K WHITE SMD
SAFETY LIGHT CURTAIN CABLE