
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHD |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3 mH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 310mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.53Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 190 | ||
| 570 | ||
| 1140 | ||
| 2660 |
Current price of IHD3EB332L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 1.91A 91 MOHM
FIXED IND 100UH 10A 27 MOHM TH
FIXED IND 10UH 950MA 240 MOHM
FIXED IND 3.3MH 400MA 2.53 OHM
IGBT 1200V 75A 400W TO3P
N-SJB/N-SJB G316D 1M
ERC-50-31 2.29K .1% T-9 RNC50J22