
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HK |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 260mOhm Max |
| Q @ Freq: | 12 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.4GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of HK160810NK-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560UH 82MA 10.5 OHM
FIXED IND 20NH 150MA 1.9 OHM SMD
FIXED IND 39UH 222MA 3.6 OHM TH
FIXED IND 10NH 300MA 260 MOHM
VARISTOR 39V 100A 3225
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 3.3V