
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCM1A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 6.8A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 51.8mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 750 | ||
| 1250 | ||
| 2500 |
Current price of HCM1A1305-220-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 880MA 170 MOHM
FIXED IND 1.5UH 1.08A 175 MOHM
FIXED IND 2.2UH 1.35A 84 MOHM
CAP CER 680PF 2KV X7R 2220
CAP CER 1500PF 1.2KV X7R 1808
FIXED IND 22UH 3.5A 51.8MOHM SMD
CONN HEADER R/A 16POS 2.54MM