
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RF |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 9.1 nH |
| Tolerance: | ±0.2nH |
| Current Rating (Amps): | 320 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 380mOhm Max |
| Q @ Freq: | 8 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.1GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of ELJ-RF9N1ZFB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 150MA 1.8OHM SMD
FIXED IND 470NH 610MA 260 MOHM
FIXED IND 2.1NH 1A 60 MOHM SMD
FIXED IND 9.1NH 320MA 380 MOHM
CONN SOCKET 28POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER +/-12V 3.5W
DC DC CONVERTER 24V 3W