
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQW18 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 6.8 nH |
| Tolerance: | ±0.2nH |
| Current Rating (Amps): | 900 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 45mOhm Max |
| Q @ Freq: | 38 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 | ||
| 28000 | ||
| 100000 |
Current price of LQW18AN6N8C10D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 11.5A 9.4 MOHM
FIXED IND 33UH 2.6A 65 MOHM SMD
FIXED IND 180UH 380MA 1.38OHM SM
FIXED IND 6.8NH 900MA 45 MOHM
CRYSTAL 40.0000MHZ 17PF SMD
XTAL OSC TCXO 38.8800MHZ LVCMOS
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/16W 0603