
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SPM-LR |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 5.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 9A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 24.8mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 |
Current price of SPM5020T-1R5M-LR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2NH 1A 70 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 1.1A 307.8 MOHM
FIXED IND 180UH 280MA 2.2OHM SMD
FIXED IND 1.5UH 5.9A 24.8 MOHM
FIXED IND 4.7UH 30MA 1.6 OHM SMD
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
DIODE ZENER 33V 1W SJP