
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SBC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 280 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 310mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.37Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.453" (11.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of SBC3-102-281 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180NH 200MA 1.9OHM SMD
FIXED IND 2.8NH 150MA 1 OHM SMD
FIXED IND 5.6UH 725MA 720 MOHM
FIXED IND 1MH 280MA 2.37 OHM TH
FIXED IND 3.9MH 200MA 20 OHM TH
CRYSTAL 26.0000MHZ 17PF SMD
CONN SCKT 50P 0.079 GOLD PCB RA