
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ISC-1210 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 195 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.65Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 35MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 |
Current price of ISC1210ER8R2K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 283MA 2.5 OHM SMD
FIXED IND 3.3UH 1.5A 101 MOHM
FIXED IND 68UH 800MA 400MOHM SMD
CAP CER 330PF 10V X7R 0603
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 2220
FIXED IND 8.2UH 195MA 1.65 OHM
ACT90MF11PD-6149