
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCF1007 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 10.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | 18A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.35mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.398" L x 0.307" W (10.10mm x 7.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.262" (6.65mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 700 |
Current price of HCF1007-2R2-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 1.3A 236 MOHM
FIXED IND 1UH 150MA 260 MOHM SMD
FIXED IND 18NH 300MA 550 MOHM
FIXED IND 2.2UH 10.7A 6.35 MOHM
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA ESC
IC MCU 8BIT 4KB OTP 28PLCC
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB