
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 77F |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 20Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 796 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.410" L (3.99mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 | ||
| 10000 |
Current price of 77F102J-TR-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150NH 50A 0.35 MOHM
FIXED INDUCTOR 7.3NH 570MA SMD
FIXED IND 6.8UH 12A 7.55MOHM SMD
FIXED IND 1MH 100MA 20 OHM TH
MEMS OSC XO 133.0000MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVDS
CONN HEADER R/A 70POS 1.27MM