
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPLA7030S |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 13.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 30mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AMPLA7030S-3R3MT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 2.75A 40 MOHM SMD
FIXED IND 680NH 4.2A 37 MOHM SMD
FIXED IND 8.2NH 700MA 95 MOHM
FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD
TERM BLOCK MARKER ORANGE