
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HF1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 325 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 290MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of HF1008-102H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 165MA 6.8 OHM TH
FIXED IND 1.5UH 4.5A 15 MOHM SMD
FIXED IND 10NH 700MA 100MOHM SMD
FIXED IND 1UH 325MA 1.4 OHM SMD
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ HCSL
EURO BLOCK 2P