
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHHP-0806AZ-01 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 65mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 | ||
| 50000 |
Current price of IHHP0806AZER1R0M01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15NH 500MA 80 MOHM SMD
FIXED IND 68UH 1.6A 170 MOHM SMD
FIXED IND 220NH 20A 1.61 MOHM
FIXED IND 1UH 3.1A 65 MOHM SMD
CRYSTAL 12.0000MHZ 17PF SMD
CONN HEADER R/A 10POS 2.54MM
TVS DIODE 138V 244V DO214AB