
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LBC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 3.05 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 80mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 70MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.256" Dia (6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.551" (14.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 | ||
| 25000 |
Current price of B82144B2472K000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CERAMIC CHIP INDUCTOR,16NH
FIXED IND 15UH 1.6A 80 MOHM TH
FIXED IND 150UH 180 MOHM TH
FIXED IND 4.7UH 3.05A 80 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ LVDS
IC ADC 10BIT PIPELINED 32TQFP