
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SP1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.43 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.69A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 98mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SP1812R-152K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 49A 0.5 MOHM SMD
FIXED IND 68UH 220MA 3.408 OHM
FIXED IND 1.2NH 1.1A 100 MOHM
FIXED IND 1.5UH 1.43A 98 MOHM
TVS DIODE 85.5V 137V DO41
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVDS
FIXED IND 4.7UH 415MA 1.8 OHM TH