
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ATFC-0402 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Thin Film |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 1.9 nH |
| Tolerance: | ±0.1nH |
| Current Rating (Amps): | 560 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 350mOhm Max |
| Q @ Freq: | 13 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -45°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.015" (0.37mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ATFC-0402-1N9B-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 7A 11.7 MOHM SMD
FIXED IND 1.2UH 17A 3.8 MOHM SMD
FIXED IND 82UH 3.5A 66 MOHM TH
RES 2.2222K OHM 0.6W 0.02% RAD
FIXED IND 1.9NH 560MA 350 MOHM
CONN HEADER SMD R/A 28POS 1.27MM
SMJD-1103012G-XXN100A61C038ALL
HE 3030 LINEAR MODULE 12LED 5000