SD3112-101-R
Description
FIXED IND 100UH 184MA 3.95 OHM
DataSheet
SD3112-101-R PDF
Type Description
Series:SD3112
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:100 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):184 mA
Current - Saturation (Isat):174mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):3.95Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)