
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 8200 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 200 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.55Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 1MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 15MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.091" (2.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 82683C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220NH 120MA 3.77 OHM
FIXED IND 27NH 280MA 520 MOHM
FIXED IND 2.2UH 2.1A 40 MOHM SMD
FIXED IND 68UH 200MA 2.55 OHM
CONN ADAPT BMMA PLUG TO SMA JACK
PRINZING EVACUATION/MAP DISPLAY
LED COB CXA3070 COOL WHT SQUARE