
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 288 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 15MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of S1812R-183G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 1.95A 65 MOHM
FIXED IND 5.6UH 3.4A 71.1 MOHM
FIXED IND 33UH 11.1A 10 MOHM TH
FIXED IND 18UH 288MA 2.4 OHM SMD
FIXED IND 470NH 4.7A 26 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ HCSL
FIXED IND 43NH 450MA 520 MOHM