
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3632, Sigma Inductors |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 mH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 75 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 40Ohm Max |
| Q @ Freq: | 130 @ 79.6kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 400kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.374" W (10.50mm x 9.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.307" (7.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1600 |
Current price of 3632B153LL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39NH 1A 150 MOHM SMD
FIXED IND 8.2UH 1.4A 134 MOHM
FIXED IND 6.9NH 1.42A 69 MOHM
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603
FIXED IND 15MH 75MA 40 OHM SMD
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DIP
SCR 1.6KV 520A TO209AE