
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IMC-1210 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 270 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 456 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 360mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 25.2MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 320MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25.2 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 |
Current price of IMC1210SYR27J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12NH 450MA 200 MOHM
FIXED IND 33UH 5MA 1.1 OHM SMD
FIXED IND 680UH 800MA 1.15 OHM
FIXED IND 270NH 456MA 360 MOHM
SLIDE POT 1M OHM 0.25W TOP 100MM
FIXED IND 470NH 1.797A 38 MOHM
IC CLK MULTIPLIER ATTENUATOR