
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDR7D28MN |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±25% |
| Current Rating (Amps): | 280 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 300mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.652Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of CDR7D28MNNP-471NC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 285MA 845 MOHM
FIXED IND 4.7NH 200MA 500 MOHM
FIXED IND 4.1NH 500MA 170 MOHM
FIXED IND 470UH 280MA 2.652 OHM
FIXED IND 110NH 300MA 610 MOHM
SENSOR VOLTAGE .004-.24V DC-INPT
DC DC CONVERTER 15V 200W