
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3640, Sigma Inductors |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Thin Film |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 2.7 nH |
| Tolerance: | ±0.2nH |
| Current Rating (Amps): | 440 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 350mOhm Max |
| Q @ Freq: | 13 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.015" (0.37mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 36401E2N7ATDF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 6A 35 MOHM SMD
FIXED IND 22UH 8A 10MOHM TH
FIXED IND 68UH 220MA 480 MOHM
FIXED IND 2.7NH 440MA 350 MOHM
CONN RCPT 8POS 0.1 GOLD PCB