
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCLA2012V1 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 250 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 300mOhm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 185MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MCLA2012V1-R180-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9UH 10A 4.2 MOHM SMD
FIXED IND 18UH 213MA 2.25 OHM TH
FIXED IND 12UH 277MA 2.1 OHM SMD
FIXED IND 0.18UH 250MA 0.3
DIODE SCHOTTKY 200V 2A SMB
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SPDIP
IC MCU 8BIT 1.2KB OTP 28DIP