LB3218T470KV
Description
FIXED IND 47UH 205MA 1.196OHM SM
DataSheet
LB3218T470KV PDF
Type Description
Series:LB
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:-
Inductance:47 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):205 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.196Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:12MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Package / Case:1207 (3218 Metric)
Supplier Device Package:1207
Size / Dimension:0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
0819-48F
0819-48F
FIXED IND 10UH 95MA 5.2 OHM TH